חברי
המקהלה

הלפרין חיים

דור חמישי יליד ירושלים – נולדתי באדר תש"ג. כבר כילד הייתי אחד מתלמידיו של החזן הנודע ר’ שלמה זלמן ריבלין זצ"ל, שהיה מגדולי החזנים והכשיר דורות של חזנים שיצאו ממקהלותיו, במכון וביכנ"ס "שירת ישראל" בירושלים.

לאחר פטירתו הצטרפתי כחבר למקהלת ביהכנ"ס "היכל שלמה" בירושלים שם שרתי כ-8 שנים, במקביל הייתי בין קבוצת החזנים הראשונה מבין יוצאי מכון ומקהלת "שירת ישראל" שיסדו את מקהלת החזנים הירושלמית בשנת 1968.

כמו כן השתלמתי בנוסחאות התפילה אצל החזן הרב זלמן פולאק זצ"ל.

למדתי פיתוח קול מספר שנים אצל המורה הדגול מר כוחנוב (חבר מקהלת בית הכנסת הגדול בתל-אביב). הוא היה מגיע אחת לשבוע לירושלים. לאחר שהפסיק להגיע (בגלל מספר מועט של תלמידים) למדתי אצל המורה המפורסם מר היידו במשך כ-8 שנים.

לאחר מכן פיתחתי גם קריירה עצמאית של חזן והנני מתפלל כבר במשך כ-38 שנה בימים הנוראים לפני התיבה. התפללתי בבתיכנ"ס שונים ברחבי הארץ וגם בחו"ל. מתוכם התפללתי כ- 10 פעמים בביהכנ"ס המרכזי ברמת אביב בתקופה של 15 שנה, כאשר בין לבין, הייתי בשליחות ממשלתית – בשנת תש"נ בימים הנוראים בברה"מ עם קבוצה של 6 חזנים, שהיתה חוויה מוצלחת ומרגשת ביותר, ובימים נוראים תשנ"ז התפללתי ברומניה. בשנת תשס"ד עברתי לפני התיבה במשך כל חגי חודש תשרי בברלין שבגרמניה.

לשמוע סולו של חיים הקלק כאן

he_IL
en_US he_IL

הזן כתובת מייל לקבלת עידכונים