חברי
המקהלה

מרגלית יוסף

יוסי גדל בבית מלא במוזיקה. הוא גדל על שירה בשפת אידיש של התיאטרון היהודי באודסה ששרה סבתו מצד אביו. מצד אמו הוא חוליה בשרשרת  הארוכה בשרשרת הארוכה של חזנים ובעלי תפילה ממשפחת סובר. הוא זוכר  בתור ילד שהתרגש מאוד כששמע את בן הדוד אריה לייב סובר בהקלטה  מדהימה משנות השישים.

הופעת שירה בציבור הראשונה שלו היתה בבר המצוה של אחיו הבכור בבית הכנסת המפוארת משנה וגמרא. הביצועים המרגשים שלו העלו חיוכים על פניהם של המתפללים. חלק מהמתפללים עדיין זוכרים את הופעתו המדהימה עד עצם היום הזה.

יוסי היה חבר במקהלת הנערים, פרחי אגודת ישראל. הוא שר בדואט מרגש מאוד בדינר השנתית של אגודת ישראל-מערב התיכון.

ההכשרה המקצועית שלו החלה ב"בית הספר לאמנות חזנות ומסיקה בירושלים" בהדרכתו של הד"ר דוד ויינטראוב. ד"ר ויינטראוב היה חבר קרוב של מספר מגדולי החזנות של הדור הקודם.

הוא השתמש בכתבי יד של החזנים כשהוא לימד את התפילות. בן היתר הוא השתמש בכתבי יד של החזן העולמי דוד קוסביצקי. יוסי היה תלמיד מצטיין ואפילו ניצח בתחרות של המכון לחזנות. הוא סיים את לימודיו ב- 1999. תעודת הגמר שלו נחתמה על ידי החזן העולמי משה שטרו ששימש כיו"ר הדירקטוריון המייעץ של בית הספר.

מייד עם סיום לימודיו במכון וקבלת התעודות, יוסי הצטרף למקהלת החזנים הירושלמית, ומאז הוא נשאר שם. יוסי המשיך את לימודיו בתכנית מיוחדת של קונסרבטוריון רון שולמית עם המורה וזמר המפורסם ניסים ברוך.

את משרתו הראשונה בימים נוראים הוא קבל במניין במלון הייאט בירושלים. הוא עובר לפני התיבה בבית כנסת רימונים בימים הנוראים מאז שסיים את לימודיו בבית ספר לחזנות.

 הוא נסע עם מקהלת החזנים הירושלמית לבודפשט והופיע בבית כנסת "דוהאני". 

he_IL
en_US he_IL

הזן כתובת מייל לקבלת עידכונים